Naissaare külastuskeskus avas hooaja meeleoluka koguperepäevaga

21.05.2026 | 11:55

16. mail toimus Naissaarel külastuskeskuse hooaja avapäev, mis tõi saarele kokku palju looduse-, kultuuri- ja merehuvilisi. 

Päeva jooksul said külastajad osaleda loodusmatkadel, kogeda ajaloolisi elamusi ning nautida mõnusat kogukondlikkukoosviibimist.  

Avapäeva eesmärk oli tutvustada Naissaart kui omanäolist sihtkohta, kus põimuvad puutumatu loodus, rikkalik militaarpärand ja rahulik saareelu. Külastajad said osaleda Viimsi valla keskkonnanädalal toimunud loodusmatkadel, avastada saare radu ning nautida kevadist loodust. 

Erilist huvi pakkus sõit Naissaare ajaloolisel kitsarööpmelisel raudteel, mis viis külalised Männiku külla ja militaarmuuseumisse. Muuseumiöö ajal avanes võimalus kuulata „saare hääli“, tutvuda Naissaare militaarajalooga ning kogeda saare ainulaadset atmosfääri. 

Päeva jooksul toimus ka jumalateenistus Naissaare Püha Maarja kabelis, kus Saksamaa sõprade kingitusena anti kabelile üle uus suur rist. Tegemist oli südamliku ja tähendusliku hetkega kogu kogukonnale. 

Õhtu jätkus Naissaare külastuskeskuses elava muusika ja tantsuõhtuga, kus kõlasid kitarri- ja lõõtsalood ning külastajad said ühiselt laulda ja tantsida. Soe kevadilm, mereline õhkkond ja sõbralik seltskond muutsid hooaja alguse meeldejäävaks. 

Naissaare külastuskeskus tänab kõiki külalisi, koostööpartnereid ja abilisi, kes aitasid avapäeva õnnestumisele kaasa. Suve jooksul ootavad külastajaid saarel ekskursioonid, matkad, kultuurisündmused ja rahulikud puhkusehetked keset loodust. 

Lisainfo Naissaare sündmuste ja külastusvõimaluste kohta leiab veebilehelt SIIN.

JEKATERINA ALIPOVA

Naissaare külastuskeskuse perenaine

open graph imagesearch block image