Korvpalliklubi Viimsi noored võitsid kaks Eesti meistritiitlit, lisaks hõbeda ja pronksi

21.05.2026 | 14:15

Tänavu  24. sünnipäeva tähistav korvpalliklubi Viimsi on Eesti üks suuremaid ning edukamaid pallimänguklubisid. Viimsi korvpallisüsteemis treenib üle 700 mängija, kellega töötab umbes 20 treenerit.

Eesti meistrivõistlustel on esindatud peaaegu kõik vanuseklassid, trennides käib poisse ja tüdrukuid 4–5-aastastest kuni esindusmeeskonnani välja. Lisaks Viimsile tegutseb klubi ka Tallinna kesklinnas ja Kuusalus. Silmapaistvamad klubi kasvandikud on Eesti koondislased Sander Raieste, Karl Johan Lips ja Hugo Toom.  

Ka järgmisel hooajal teeb esindusmeeskond kaasa Optibet Eesti-Läti korvpalliliigas. Lisaks pannakse meeskond taas välja Saku II liigas ning sel aastal saavutatud hõbemedal tagas duubelmeeskonnale koha ka Saku I liigas. 

 U12 tuli Eesti meistriks 

Kõige pisemad ehk U12 vanuseklass kuulub tublimate hulka. Oktoobris alanud Mini I divisjonis osales 13 võistkonda, Viimsi võitis põhiturniiri ning suutis hoida oma edu ka play-off mängudes, kuhu pääses kaheksa paremat. Aprilli lõpus kodusaalis toimunud finaalturniiril võeti veerand- ja poolfinaalides ülikindlad võidud Haapsalu Herilaste (84:39) ning TalTech BS/RIMi (76:39) vastu. Finaalis hakkas TalTech BS/Laagri korralikult vastu, kuid lõpuks suudeti kodupubliku abiga ikkagi võtta 56:50 võit ning kuldmedal jäeti koju. Terve hooaja jooksul ei kaotanud U12 poisid mitte ühtegi mängu.  

Treener Tarmo Kapperi arvates tõi edu pikk pink, mis tekitab trennis konkurentsi. „Trennis käib iga päev kõva andmine – võitlus ja tahtmine üksteisele ära teha on tugev, pean seal neid tagasi hoidma.“ Tiitlimängud on lõppenud, poisid osalevad mais ja juunis veel paaril rahvusvahelisel turniiril Tallinnas ja Tartus. Trennid kestavad juuni keskpaigani, siis väike puhkus ja juuli keskel alustatakse uue hooaja ettevalmistusega. Suvel mängivad poisid ka Eestis toimuvatel 3x3 turniiridel.  

KK Viimsi/Daikin U13 saavutas tubli viienda koha 

Treener Tarmo Kapper: „Kuna meil otseselt U13 gruppi erinevatel põhjustel ei ole, siis osalesime selles sarjas ainult seetõttu, et 2013. aastal sündinud poisid saaksid võistlusväljundi ja mängukogemust. Igapäevaselt treenivad need poisid aasta vanematega U14 grupis. Kuna neid on vähe, siis abis olid ja said mängudes osaleda ka U12 poisid. Üldiselt saadi hooaja jooksul hästi hakkama ja lõppkokkuvõttes ei olnud me ka selles vanuses kaugel medalimängudest. Veerandfinaali otsustavas mängus jäi kõik enda soorituse taha. Ei olnud parim päev ja vastane kasutas oma võimaluse ära. Kokkuvõttes EMV 5. koht.“ 

KK Viimsi/ City Kliima U14 tuli kolmandaks 

Viimsi U14 poiste võistkond mängis lisaks Eesti meistrivõistlustele ka Balti liigas. Peatreener Kaarel Traumann jäi hooajaga rahule, kuigi mõnes sarjas jäi ilus punkt lõppu panemata.  

„Balti liigas olime parim Eesti võistkond, EMV pronks, karikavõistluste poolfinalist. EMV ja ka karikavõistluste poolfinaalis jäime alla TalTechile ning seal poistele midagi ette heita ei saa, sest  võideldi kõvasti. See-eest pronksimängule tulid poisid väga võimsa häälestusega ning otsustasid kolme veerandiga mängu täielikult ära. Väärisime igal juhul medalit.“ 

Hooaeg pole veel päris läbi. Kaasa lüüakse Kalev Cramo/No Bananas Youth Basketball Cupil.  Pärast puhkust tuleb ettevalmistumine uueks hooajaks, kus tuleb U16 vanuseklassi edasi liikuda. 

 KK Viimsi U16 tuli viiendaks 

Kuni 16-aastaste poiste vanuseklassis lõpetas KK Viimsi U16 Must põhiturniiri I divisjonis 5. kohal, mis on selge edasiminek, sest eelmisel aastal osaleti III divisjonis. Sõelmängude esimeses ringis alistati Tartu ülikooli teine võistkond, kuid veerandfinaalis vastu tulnud valitseva karikavõitja Hellermann Tyton Rapla vastu hammas enam peale ei hakanud.  

Peatreener Dmytro Kolomyichenko sõnas, et 5. koht ületas kõigi ootusi: „Jäime vastastele füüsiliselt alla, aga see sundiski meid mängima ühtse tiimina nii rünnakul kui ka kaitses. Trennis panime palju rõhku kaitsemängule ja saime enesekindlust juurde.“  

Järgmisel hooajal loodab treener stabiilsust hoida: „Põhjalik töö noortega on meie prioriteet, sest see on põhitiimi vundament ning tagab kvaliteetsete mängijate pealekasvu.“ 

 U19 tuli Eesti meistriks 

Emadepäeval sai lõpplahenduse ka U19 vanuseklassi hooaeg, kui kodusaalis mänginud Tartu Ülikool/Metec pidi finaalis kolme punktiga tunnistama KK Viimsi paremust. Finaali alustati närviliselt, kuid mäng suudeti enda kontrolli alla saada ja võeti alates teisest veerandajast liidriroll. Kuigi vahepeal oldi lausa 17-punktilises eduseisus, kärises vahe viimasel veerandil kiiresti ning minut enne lõppu hingas Tartu juba 85:84 seisul kuklasse. Väsimuse kiuste suudeti viimased sekundid mängida kindlamalt ning võtta magus 87:84 võit. 

Selle vanuseklassi hooaeg oli üks edukamaid, sest lisaks Eesti meistritiitlile teeniti hõbe ka karika- 
võistlustelt ning enamik poisse kuulus ka Saku II liiga hõbedasse meeskonda. Peatreener Kaarel Traumanni sõnul treeniti pika hooaja vältel vähemalt kuus korda nädalas, esindusmeeskonnaga seotud mängijad isegi kümme korda nädalas.  

„Usun, et meie edu võti on hea tiimikeemia ning üksteise läbi ja lõhki tundmine – enamik poisse on juba väikesest saadik koos treeninud. Igaüks saab oma rollist aru ning on valmis võistkonna nimel isiklikke ohverdusi tegema. Poisid on motiveeritud ning soovivad areneda,“ tunnustab peatreener. 

Tublimad said kutse ka Eesti noortekoondisesse. Kuna U19 on viimane vanuseklass, siis kuulutas see meistritiitel mõnele poisile ka noorteklassi lõppu. 

 Saku II liigas tuli tugevas lahingus teine koht 

Kõige vanemad „poisid“ ehk Saku teises liigas mängiv meeskond võttis 11 satsi seas 17 võidu ja 3 kaotusega põhiturniiri võidu. Veerandfinaalis alistati kindlalt TalTech BS/FENSTER/Metsakohin, kuid poolfinaalides oli Tartu Ülikool/Septicumist jagu saamisega tükk tegemist. Peatreeneri sõnul kulgesid play-off’id veidi ebastabiilselt, sest veerandfinaali lihtsad võidud uinutasid ja poolfinaalides ei suudetud tugeva Tartu vastu näidata oma parimat mängu. Finaalivastaseks sai põhiturniiri 6. kohal lõpetanud Keila Coolbet, kes sai poolfinaalis jagu Rakvere Spordikoolist. 

Jüripäeval Viimsis enam kui 500 inimese ees peetud finaalis läks pärast esimest veerandaega kodumeeskond juhtima, kuid avapoolaeg kulges võrdselt. Esimene veerandaeg Viimsile 25:22, teine külalistele 14:12 ning esimese poolaja lõpuks oli seis 37:36 Viimsi kasuks. Teine poolaeg mängiti samuti võrdselt. Keila Coolbet võitis kolmanda veerandaja 22:19, neljanda 18:17 ning kogu mängu 76:73, kui Viimsi viimase rünnaku lahendus küljeaudist tabloole jäänud nelja sekundiga ei õnnestunud. 

Kaarel Traumann leidis, et pingelises kohtumises vastased väärisid teineteist: „Kaitses suutsime oma plaaniga edukalt toime tulla, aga rünnakul jättis realiseerimine soovida. Seekord jäid mõned väljamängitud kohad sisse viskamata ja sinna see mäng läks. Aitäh rahvale, kes tee saali leidsid ja atmosfääri võimsaks tegid! Poisid tegid väga tubli hooaja ja loodetavasti kasvatavad sellised mängud isu tulevikuks.“ 

Saku II liiga kaks parimat tagasid järgmiseks hooajaks pääsu Saku I liigasse, mille võitis sellel hooajal Paide Betmaster. 

KÄRT RADIK

Viimsi Teataja kaasautor

open graph imagesearch block image