Facebook
RSS
Print

"Viimsis on kaunis, rahulik ja turvaline elada!"

07.08.2018

Kolisime perega Viimsisse, kui olin kõigest kahe aastane ehk ühtekokku olen siin elanud juba 17 aastat. Viimsis on palju kauneid kohti ning mitmekesised võimalused vaba aja sisustamiseks - mulle meeldib käia kinos, mängida piljardit ja “kammida” sõbrannadega Viimsi kirbukaid läbi ja nii edasi. Lisaks sellele saab koolis käia mugavalt jalgsi, jalgrattaga või ühistranspordiga ning selleks ei pea kulutama 40 minutit linna sõitmisele. Viimsis on väga turvaline elada ja mõnus üles kasvada.

Sissi Nylia Benita

"Mulle meeldib Viimsis, sest siin on ilus merevaade ja päikeseloojang!"

07.08.2018

Sõidan iga päev rattaga tööle, et säästa meie looduskeskkonda ja nautida kaunist loodust, mis meid ümbritseb. Lisaks kõigele sellele on Viimsis rohkelt spordiväljakuid, jalgrattateid, jooksuradasid ning võimalus külastada toredaid vabaõhuüritusi. Ka siinne kogukond on tore - arvan, et meist igaüks peab rohkem märkama ja tähele panema ohuolukordi liikluses, tagama heakorda ja hoidma ära kuritegevust. Seda kõike saab teha üksnes siis, kui oleme heades suhetes oma naabrite ja kogukonnaga.

Raivo Piirsalu

"Viimsi keskkond on elukeskkonnana inpireeriv ja töökeskkonnana veel inspireerivam!"

07.08.2018

Kolisime oma perekonnaga Viimsisse umbes 10 aastat tagasi ning tänaseks oleme lisaks oma kodule ka enda ettevõtted siia ümber kolinud. Miks? Sest meile meeldib Viimsi vaikus – loodushääled, merekohin, päikeseloojang, tuul ja tänu tuulele ei ole siin ka sääski. Viimsi keskkond on elukeskkonnana inspireeriv ja töökeskkonnana veel inspireerivam. 

Viimsis Miiduranna külas on väga tore ja kokkuhoidev kogukond. Lisaks sellele meeldib meile lihapoest liha tuua, NOA ja OKO restoranis süüa, jalgratastega sõita, Viimsi kinos käia ja ühiseid jaanipäevi pidada. Ma näen üha vähem põhjusi, miks ma üldse peaksin käima Viimsist väljaspool - siin on ju kõik olemas! 

Kui me tahame, et keskkond meie ümber oleks korras või soovime uut raamatukogu, tahame õpetajatele rohkem palka maksta, mitmekesistada spordi- ja huvitegevuse võimalusi ning palju muud, siis selleks on ainuke võimalus registreerida ennast viimsilaseks, sest 95-97% valla tulust tuleb üksiksiku tulumaksust.
Registreeri kindlasti ennast viimsilaseks!

Taavi Kotka

"Viimsis on oluline oma väike kogukond, külapood ja suitsukala!"

07.08.2018

Minu lugu Viimsiga on saanud alguse ammu enne mind. Minu vanaema Senta on mitmendat põlve Prangli saare elanik ning elab seal praegugi. Ise olen aga siin sündinud ja üles kasvanud ja oma lapsepõlve suved Pranglis koos õdede, venna ning nõbudega veetnud.

Karjatasime seal lehmi ja lambaid, tegime käsitsi heina, hooldasime suuri peenramaid ning öösel magasime heinalakas. Tõeline maaelu ühel väikesel kodulähedasel saarel. Kuna isa on pärit Pranglilt, siis oli igati loogiline valik kolida üle mere Rohuneeme külla. Praegu kujundan saatuse tahtel oma perega kodu selles majas, kus kunagi minu isa, tädi ja kaksikud onud peale Pranglilt mandrile tulemist elasid. Teisalt minu emapoolne vanaisa Mart Emme elas kõrvaltänavas ja nii möödusid ema suved Rohuneeme külas juba ammu enne seda, kui isa sinna elama asus. Isa võttis naabritüdruku endale naiseks ja sellest kooslusest sündisid lisaks minule ka vanem vend ja kaks nooremat õde. Rohuneeme oli lapsepõlve veetmiseks suurepärane koht. Nüüd saavad seda suurepärast võimalust kasutada minu lapsed.

Täna elame Rohuneemes koos tulevase abikaasa Imre ja kahe lapsega - Johanni (5 a) ja Anettiga (3a). Meie pere hindab siinset elukeskkonda ning loodust. Uskumatult tore on see, et saame kodu lähedal, Rohuneeme metsas, metsmaasikaid ja mustikaid nosimas käia või mööda pikka rannajoont nautida päikeseloojangut, tormist merd ja uitada ringi rändrahnusid mõõtes. Sõbralikud naabrid, suitsukala, külapood, väikesed külakoolid, terviserajad, spordiväljakud ja väikesadamad, väikesaared, ürgmetsad – see ongi Viimsi!

Just tugev ajalooline seos Viimsi, ennekõike Rohuneemega, on pannud mind hea seisma ka Rohuneeme kogukonna eest, mille arengus ja tegemistes aktiivselt viis aastat kaasa lõin. Tänasel päeval, mil Rohuneeme külaseltsi tegevused on teiste aktiivsete kogukonnaliikmete kätes, olen oma akadeemilise tausta tõttu panustamas Tallinna Tehnikakõrgkooli õppejõududega kahasse Viimsi riigigümnaasiumi õppekavade arengusse. Minu roll on ennekõike minu erialaga – ehitusinseneeriaga – seotud, mistõttu aitan gümnasistide õppekavva planeeritud inseneeria mooduli praktikakohtade loomisel. Uhke on olla viimsilane ja näha valda arenemas.

Mairi Lembinen

"Viimsi on piisavalt väike ja samas piisavalt suur!"

07.08.2018

Oleme Itaalia-Eesti segapere ning elanud nii Itaalias kui ka Saksamaal, Eestisse kolisime 2005. aastal ja Viimsis oleme elanud peaaegu 10 aastat. Meie peres kasvavad Oscar (11), Oliver (10) ja Tobias (2), kellega koos võtame ette põnevaid tegevusi. Lisaks annab pereisa Viimsis jalgpallitrenne ja mina alustasin tantsimist rahvatantsuseltsis “Pääsuke”, et proovida järgmisele tantsupeole saada.

Meile meeldib Viimsis elada, sest Viimsi on piisavalt väike ja samas piisavalt suur. Siin on rohkelt tervise - ja metsaradasid, hea kodulähedane kool ning lummav meri. Veedame lastega vaba aega Tädu matkarajal ja Randvere metsaradadel jalutades ning poisid kasutavad igat võimalust, et Viimsi staadionil jalgpalli mängida. Need on meie pere lemmik kohad, mida soovitame ka teistel külastada ja nende kõrval planeerida külaskäik ka meie väikesaartele nagu Aegna ja Prangli.

Maida Insler

"Viimsis on kõik see olemas, mis meeldib - rannarahvas, meri, laevad ja kalapüük!"

07.08.2018

Olen Viimsiga seotud olnud juba peaaegu 30 aastat, millest kaheksa aastat olen siin elanud. Lapsepõlves veetsin kõik suved Leppneemes vanaisa ja vanaema suvilas ning sellest ajast tärkas ka huvi mere ja kalapüügi vastu. Õigupoolest seostubki Viimsiga märksõnad nagu rannarahvas, meri, laevad ja kalapüük ning küllap on see põhjus, miks olen Viimsisse jäänud. 

Jagan end tihtilugu kahe sadama vahel. Leppneeme kalasadamas käin kala püüdmas, aitamas kohalikke kalureid ja lisaks olen Leppneeme Külaseltsi juhatuse liige, et anda omapoolne panus siinsetesse arengutesse. Rohuneeme sadamas olen aga vabatahtlik merepäästja ja mõnikord sõidutan sealsete alustega turiste väikesaartele. Mu tütrele, kes sellel sügisel läheb teise klassi, meeldib samuti oma aega sisustada vesiste tegevustega ning nii meeldib talle külastada Viimsi veekeskust. 

Viimsi on väga hea koht elamiseks, kuna siin on kõik käe - jala juures. Poed, erinevad sportimisvõimalused ja vaba aja veetmise kohad. Lisaks sellele on suureks boonuseks see, et elame mere ääres. Nii meeldib meile ka öelda, et oleme mererahvas.

Erko Veltson

„Tunneme Viimsis ennast tõepoolest koduselt!“

30.07.2018

Viimsi on meile koduks juba rohkem kui 10 aastat. Tunneme ennast siin tõepoolest suurepäraselt ja koduselt. Oleme valinud Viimsi omale kodukohaks, sest siinne elukeskkond on võimalusterohke, turvaline ja looduslikult mitmekesine. Kuna elame keskusest pisut eemal Leppneeme külas, siis on meie jaoks väga oluline hästi toimiv ühistransport ja heas korras teedevõrk - Viimsis on sellega väga hästi.  

Meie perre kuulub 7 liiget: ema Kadri,
isa Kaido ja 5 perepoega Ramon (15 a), kolmikud Lukas, Mathias ja Tobias (6 a) ja pesamuna Aaron (6 k) 

Meie pere armastab väga looduses viibida ja sporti teha. Matkamine ja kohalikes metsades niisama uitamine ning sügisel mustikate ja seente korjamine on üks lemmiktegevusi. Samuti rõõmustame selle üle, et Viimsis on väga heas korras kergliiklusteed, kus meie pere pea igapäevaselt sportimas käib. Vabaaja lemmiktegevuste hulka kuuluvad ka perega kino, veekeskuse, suviti rannamõnude, vabaõhumuuseumi ja Viimsi kohvikutepäeva külastamine. Talvel suusaradade ja Vimka suusamäe nautimine. Perepojad ootavad juba pikisilmi ka Vimka seikluspargi valmimist.  

Seetõttu soovitame kaaluda Viimsit elukohana nendel inimestel, kelle jaoks on oluline turvaline, kaunis ja mitmekesine elukeskkond. Ma leian, et viimsilane ei olegi n-ö kindla profiiliga inimene, sest siinne mitmekesine elukeskkond, pakutavad teenused ja võimalused suudavad ilmselt katta ka kõige nõudlikuma inimese ning perekonna soove ja vajadusi. Meie pere rõõmustavad, et lapsed saavad käia kodu lähedal lasteaias ja koolis, harrastada kogu perega erinevaid sportlikke ja vabaaja veetmise võimalusiViimsi seda kõike meile ka pakub.

Kadri Sooberg-Aettik


       Haabneeme LED projekt