Facebook
RSS
Print

2018. aasta Harjumaa laulu- ja tantsupeo kontsertlavastus otsib osalisi

21.08.2017

OTSIME 2018. AASTA HARJUMAA LAULU- JA TANTSUPEO KONTSERTLAVASTUSSE ERINEVAS VANUSES ERINEVAST RAHVUSEST OSALISI - MEHI JA NAISI, POISSE JA TÜDRUKUID

23.09.2017 VIIMSI KOOLI AULAS

Eelnev näitlemis- ja esinemiskogemus pole vajalik.

2018. aasta Harjumaa laulu- ja tantsupeo kontsertlavastus on nooruslik, teadmishimuline ja avastusrikas seiklus meie kodukoha looduses, ajaloos ja inimeste lugudes. Lisaks traditsioonilistele lauludele, tantsudele, pillilugudele on kontsertlavastuse raamiks harrastusnäitlejate poolt mängitud lugu, kus ühe klassi noored seiklevad erinevates Harjumaa kohtades, kandudes  erinevatesse aegadesse. Lavastajaks ja stsenaristiks on Jaanika Juhanson, kes on lavastanud nii professionaalsetes kui harrastusteatrites üle kümne aasta. Hetkel juhib ta TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti programmi ja on sealsamas etenduskunstide lektor.

Kontsertlavastuse proovid toimuvad 2017. ja 2018. aasta sügisel, talvel ja kevadel laupäeviti (graafik selgumisel, vähemalt 4 korda sügisel ja 7 korda kevadel). Peaproov ja esinemine on 2.juunil 2018.a Viimsi staadionil.

Tegelaste kehastajatel pole võimalik laulu- ja tantsupeost osa võtta lisaks ka lauljate, tantsijate või pillimeestena.

 

Otsime järgmiste tegelaste kehastajaid:

Peategelased:

NEIU ja NOORMEES, kehastamaks kaasaegseid gümnaasiumiõpilasi (vanuses u 16-21)
NAINE JA MEES, kehastamaks õpetajaid (vanuses u 25-45)

Läbivad tegelased:

10 NOORMEEST, 10 NEIDU, kaasaegne gümnaasiumiklass (vanuses u 16-21)

Kõrvaltegelased ja osalised massistseenides:

Krahv Mannteuffel, Anna Raudkats, pastor Gustav Heinrich Schüdlöffel, Eduard Ahrens, Jakob Hurt, Friedrich Reinhold Kreutzwald, Elias Lönnrut, Laurits, Kolga krahv, Kolga mõisa elanikud,  Anija eit, Otto von Kotzebue, perekond Ungern-Sternbergid/ Stackelbergid, perekond

Volkonskid ja pidulised, perekond Tiesenhausenid, ürgaegsed maaharijad, filmi võttegrupp, ausamba avajad, sõdurpoisid Vabadussõjas, Erna grupi liikmed, arheoloogid,  mõisateenijad,  õlletehase töölised, Padise mungad, ordumehed, talumehed ja -naised jt.

Registreerumise tähtaeg: 15. september 2017.

Osalejatega tutvumine ja ülevaatus toimub laupäeval, 23.septembril Viimsi kooli aulas. Täpsem ajakava teatatakse hiljemalt 20.septembril www.hol.ee – kultuur – Harjumaa laulu- ja tantsupidu.

Palume ette valmistada üks luuletus ja võimalusel ka üks laul ning olla valmis lavalisteks lisaülesanneteks. Selga vabalt liikumist võimaldavad rõivad ja mugavad vahetusjalanõud.

Registreeruda saad www.hol.ee – sündmustekalender – 23.07.17 – Harjumaa laulu- ja tantsupeo kontsertlavastuse osatäitjate otsimine. 


       Haabneeme LED projekt