Facebook
RSS
Print

Välissuhted

12.03.2013

Viimsi Vallavalitsus ja vallavolikogu on sõlminud sõpruslepingu Soomes Porvoo linnaga, Rootsis Täby kommuuniga ja Norras Ski kommuuniga. Porvoo linnaga on sidemed kõige tihedamad, sest Soome on ju ka lähemal kui Rootsi või Norra. Täby ja Ski kommuun on abistanud meie lasteaeda, koole ja perekeskust.

Sõprussidemed on loodud ka Poolas Sulejoweki linnaga ja Saksamaal Barlebeni linnaga. Kõige värskemad sidemed on sõlmimisel Iisraeli linna Ranaànaga ja Jaapani linna Sapporoga. Kavandame õppida ka Gröönimaa sõpradelt.

 

Porvoo

Raatihuoneenkatu 9, Porvoo 06101, Soome
www.porvoo.fi

Porvoo ja Viimsi on sõlminud koostöölepingu aastal 1993.
Eriti tihedad on sidemed Porvooga kultuurivallas. Kordamööda korraldavad nii Viimsi kui Porvoo ühisi kevadisi laste lauluvõistlusi. Porvoos on käinud oma teadmisi täiendamas meie sotsiaaltöötajad ja lasteaednikud, kohalikul suvelaadal käisid käsitöömeistrid ja taidlejad.
Viimsit on külastanud Porvoo pensionärid ja tantsutüdrukud.

Ski

Idrettsveien 8, Postboks 3010, Ski 1402, Norra
www.ski.kommune.no

Viimsi Vallavalitsuse delegatsioon külastas Skid 2010. a kevadel.
Ski kaugus Oslost on sama, mis Viimsil Tallinnast ja elanikke kolm korda enam kui Viimsis. Linna eelarve aga on üle 10 korra suurem.
Kordamist vääriv on nende kooli (vaba kooli põhimõttel) ülesehitus ja korraldus. Samas oleks vahva vanaks saada Skis ja pääseda nende vanadekodusse. Vahva on ka Ski kaubanduskeskus, kus keskuse südames on klaasseintega 3 korruseline raamatukogu, ilmselt sellepärast pole selles keskuses ei chillijaid ega ka hängijaid, vaid kõik noored on raamatukogus.

Täby

18380 Täby, Rootsi
www.taby.se

Sulejowek

ul. Dworcowa 55, 05-070 Sulejówek, Poola
www.sulejowek.pl

Sulejowek on sarnaselt Viimsiga pealinna lähedal. Koostöö on olnud eriti aktiivne skautide ja gaidide tasandil. On peetud ka ühiseid kunstilaagreid Naissaarel. Suur sarnasus on meil sõjaväe juhtide kaudu - meil kindral Laidoner, neil marssal Pilsudski. Pealegi olid mõlemad mehed ka sõbrad. Johan Laidoneri naine oli poolakas ja lemmikroad olid poola köögist.

Barleben

Ernst Thaelmann Strasse 22, D-39179 Barleben, Saksamaa
www.barleben.de

Kena, ca 10 000 elanikuga väikelinn asub Magdeburgi lähedal.

Rødovre

Rødovre Parkvej 150, 2610 Rødovre, Taani
www.rk.dk  


       Haabneeme LED projekt