Facebook
RSS
Print

2018. aasta Harjumaa laulu- ja tantsupeo kontsertlavastus otsib osalisi

21.08.2017

OTSIME 2018. AASTA HARJUMAA LAULU- JA TANTSUPEO KONTSERTLAVASTUSSE ERINEVAS VANUSES ERINEVAST RAHVUSEST OSALISI - MEHI JA NAISI, POISSE JA TÜDRUKUID

23.09.2017 VIIMSI KOOLI AULAS


Loe veel

Heli Jürgenson: Noored dirigendid ja heliloojad teevad peo eriliseks

29.06.2017

XII noorte laulu- ja tantsupeoni on jäänud vaid paar nädalat. “Ärevus on hinges, ei saa salata,“ tunnistab laulupeo peadirigent Heli Jürgenson. Pidu kestab 30. juunist 2. juulini.

Koorijuht ja koormeister Heli Jürgenson õpetab Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis koorijuhtimist ja on Eesti Filharmoonia kammerkoori koormeister. Saabuval peol seisab ta dirigendipuldis viiendat korda ning esmakordselt on ta nüüd kunstilise juhi ametis.


Loe veel

Prangli Rahvamaja

23.04.2010

Rahvamaja hoone on ehitatud omaaegse Kirovi-nim näidiskalurikolhoosi Prangli osakonna klubina 1954. aastal. Arhitektuurilt on see ennesõjaaegses maarahvamaja stiilis kerge puuehitis. Saalis on ca 120 kohta (saarel on praegu ca 150 elanikku!). Taasiseseisvuse algul, 1992, nimetas vallavanem oma korraldusega selle ümber Prangli Rahvamajaks, rahvamaja juhatajana alustas mandril tuntud muusikaajakirjanik ja kauaaegne raadiomees Priit Kuusk.

Tööpuuduse tõttu on noorte osakaal saarel pidevalt vähenenud (nii ka koolis õpilaste arv), praegu ei tööta rahvamaja juures nende osalusel ühtegi isetegevusringi. 1992. aastast siiani on küll tegutsenud väike külakapell, ka joonistusring, naiste käsitööring ja aeroobikaring. Küll on aga pea kogu aja tegutsenud mitmesugused lasteringid: mudilaste laulu- ja mänguring, orkestriklass, kandle- ja mandoliiniõppijate ring, klaveriõppurite ring, aeroobikaring. Rekordarvuline saare oludes on olnud mudilasringi osavõtt, ca 12-13 last hooajal, praegu aga pole ka mudilasringi - pole enam lapsi!, võimalik, et ring taastub sügisel ca 3-4 lapsega; kevadel taastus orkestriklass, kui purustatud pillid lõpuks remonditud, klaveriõpilasi on aga kogu aeg jätkunud). Talvel on kogu kultuuritöö (kontserdid, tähtpäevade tähistamine) laste-õpilaste õlul, sest liiklusolude tõttu (paat 3-4 korda nädalas, tormid, jää) pole saarele võimalik väljast esinejaid kutsuda.

Suvekuudel esinevad kontsertidega saare rahvamajas taidlejad mandrilt (tantsurühmad, näiteringid, pilliansamblid, solistid jt). On käinud ka kutselisi kollektiive, n.ö. importkultuuri üritusi toovad samuti mitmesugused suvised õppe- ja saarega tutvumiskogunemised. Prangli rahvamaja ja üldse saare huvide toetajatena on saare "patriootidena" abiks olnud Tunne Kelam, Vardo Rumessen, Eva Lille jt.

Viimastel aastatel on rahvamajas esinemas käinud Tallinna Linnateater, Von Krahli teater, VAT Teater, Rapla Teatritegemise Selts, Noorte Kanutimaja rahvakunstiansambel "Meero" (viimased neli korduvalt), Eesti Raadio laululapsed, trupp "TanzWaal", Joel Steinfeldt, Raivo Trass, Peeter Volkonski, Tõnu Oja, jmt.

Prangli on osalenud ka rahvusvahelisel kirikumuusika festivalil (1999. a. kammerduo Liina Saari - Tiit Peterson, 2000. a. Tallinn Brassi kvintett Prangli kirikus. Alates 1996. aastast on rahvamaja tänu Viimsi vallavalitsuse toetusele järk-järgult remonditud ning maja oma siseilmelt ja väljanägemiselt kaunimaks muutunud.

Kontakt:
Maret Klaamas
Prangli Rahvamaja kultuuritöö koordinaator
tel 5563 9193

Carmen Ott, projektijuht
tel 5694 4238


       Haabneeme LED projekt